Close

Malware v mobilu


Jistě uznáte, že je lépe neštěstí předcházet než ho potom řešit. A to je právě to, co spousta lidí nedělá a pak se diví, že místo hezkých čísel na svém bankovním účtu mají jen samé nuly. To se není, co divit, protože si do mobilu pustili velmi nebezpečného útočníka, nebo chcete-li, špiona. Například jménem Anatsa. Tento vir uměl a umí dosud vybrabčit vaše konto tím, že peníze převede na jiný účet. Můžete být naprosto v klidu, banka nezjistí kam, protože týž účet je dávno vybrán a už neexistuje a tím je prostě nedohledatelný. Nebo jsou peníze převedeny ještě vícekrát až přistanou tam kde mají.

mobil a notebbok

Pro hackery poměrně jednoduchá práce. A zisk obrovský. Malware jako takový je vlastně soustava příkazů, o kterých majitel mobilu, ale i počítačů neví. Je to složení anglických slov malicious software, přičemž slovo malicious je vysvětleno jako škodlivý. Těchto virů se ve světě IT pohybuje děsná spousta, proto se dále mohou dělit třeba na viry, koně, červy, ransomware a tak dále a tak dále. Nelze to všechno zde jmenovat. A tohle je v podstatě stejné a při tom každé jiné. Některé viry mají za úkol jen zlobit a rozčilovat a další vám znemožní používání telefonu. Jste tedy dokonale odříznuti.

mobil a notebbok

Nejhorší ze všech je však špion, který krade data a provede vám pak v bankovnictví to co je výše popsáno. Obrana je na jedné straně snadná, a to instalací patřičného softwaru, ale na druhé straně jsou hackeři stále chytřejší a lepší, takže se jim může podařit k vám nějaký ten virus propašovat. Pokud o něm nevíte, nemůžete proti němu bojovat. Pokud o něm víte, je to snazší. Objevíte jej velmi snadno pomocí nějakého programu. Říká se mu antivirový a ve velké většině případů zabírá a nechtěné věci prostě vymaže, nebo dá to takzvané karantény. Pokud tedy máte podezření, stáhněte osvědčený antivir a nechte jej mobil prohledat.  

© 2024 Lqz | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.